الگوی پیشرفت

تاریخ انتشار: 1398/8/23  تعداد بازدید: 452 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: host
سومین همایش ملی پیشرفت‌های معماری سازمانی 22 آبان‌ماه سال‌جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، سومین همایش ملی پیشرفت‌های معماری سازمانی با حضور چهره‌های دولتی و علمی طی دو روز و به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
معماری سازمانی، تحول دیجیتال، دولت الکترونیکی، مهندسی سرویس، هوش تجاری و داده کاوی، مهندسی سازمان و فرایندها، امنیت فناوری اطلاعات و تجارب و دستاوردهای معماری سازمانی از جمله مهم‌ترین محورهای این همایش بودند.
سخنرانی شخصیت‌های مطرح داخلی و بین‌المللی، اعطای جایزه ویژه معماری سازمانی، برگزاری کارگاه‌های تجارت موفق معماری سازمانی، برگزاری نشست‌ها و میزگردهای تخصصی، نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌ها و ارائه مقالات علمی و پژوهشی از جمله مهمترین برنامه‌های این همایش دو روزه بود.
در افتتاحیه این برنامه دکتر امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و مهندس رضا باقری اصل دبیر شورای فناوری اطلاعات، دکتر شمس مدیر آزمایشگاه معماری سازمانی سرویسگرا و دکتر جعفر حبیبی دبیر همایش سخنرانی کردند. همچنین در بخش دیگری از این برنامه پیام ویدئویی Dr. John Gotze برای حضار پخش شد.
گفتنی است؛ روز قبل از افتتاحیه رسمی همایش، کارگاه‌های تخصصی در دو نوبت صبح و عصر در دانشکده مهندسی دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید

در نشست بازآفرینی دستگاه های اجرایی در پرتو کاربرد معماری سازمانی که به دبیری مهندس باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور برگزار شد، نقش معماری سازمانی در کوچک سازی، چابک سازی و فساد زدایی دولت مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور ضمن ابراز خرسندی از برگزاری سومین دوره از این همایش ملی گفت: این رویداد و تلاشهایی که در این همایش صورت گرفته، سبب شده تا روح معماری سازمانی زنده نگه داشته شود و امیدوار هستیم تا با تداوم برپایی این رویداد به سمت ارتقای بیشتر پیش رویم و شاهد ارائه سرویس‌های بهتر به مردم باشیم.
وی در بخشی از صحبت‌هایش به نقاط ضعف فناوری اطلاعات کشور اشاره کرد و افزود: همانطور که می‌بینید شاهد تغییر دید مردم در حوزه فناوری اطلاعات هستیم و بی‌شک این تغییر و افزایش توقع، سبب تغییر اساسی در ساختار دولت تا ده سال آینده خواهد شد.
مهندس باقری یادآور شد: فناوری اطلاعات باید در خدمت سیاستگذاران باشد و راهکارهای فناوری بتواند به سیاستگذاران کمک کند نه اینکه سیاستگذاری را تغییر دهد.دکتر محمدرضا زین الدینی به عنوان نماینده سازمان اداری و استخدامی کشور نیز در این نشست اظهار امیدواری کرد با شکل گیری کامل زیست بوم معماری فناوری اطلاعات شاهد بهینه سازی اندازه دولت، احصاء درست خدمات فرایندهای آن و نیل به بودجه ریزی عملیاتی باشیم. وی با اشاره به نداشتن زیست بوم کامل معماری سازمانی به ویژه در بدنه دولت برای کارفرمایی درست پروژه های معماری سازمانی مقاومت مدیران و نداشتن نیروهای متخصص در این حوزه در دستگاه های اجرایی را مهمترین چالش پیاده سازی خروجی پروژه های معماری سازی خواند.علاقه‌‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت؛ 2019.sharif.edu NCAEA مراجعه نمایند.

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد